2006 yılında kurulan Akel Asansör, başarılı geçmişiyle İstanbul’un önde gelen Asansör Firmaları arasında yer almakta ve hizmet sektöründe bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.
Firmamız ; Asansör montajı, asansör bakımı ve servisi alanında faaliyet göstermektedir.
Akel Asansör kısa sürede ulaştığı başarının arkasında, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, çalıştığımız firma ve şahısların yararlandığı ve yararlanacağı hizmetlerle iç içe gelişmektedir.
Almış olduğumuz uluslararası Kalite ve Yetki belgeleri ile Avrupa standartlarında hizmet vermeye devam etmekteyiz. Dikey taşımacılık alanında, yolcu asansörleri, yük asansörleri, panoramik asansörler, hidrolik asansörler, sedye asansörleri, ve servis asansörleri başta olmak üzere tüm asansör tiplerinin montaj, bakım ve servis hizmetlerini en az 2 yıl garantili olarak hizmet vermekteyiz.
Akel Asansör olarak, kazanmış olduğumuz güven ve başarılarımızı bundan sonraki süreçte de, kurumsal firmalara, şahıs firmaları , hastaneler, oteller vb. İstanbulda ve Türkiye deki saygın kuruluşların dikey taşımacılık alanında çözüm ortağı olmaktan gurur duyuyoruz.